Ловля коропа — де і як рибалити

Де краще рибалити на коропа

Карп полюбляє глибокі і широкі ділянки водойму, з м’яким глинистим або помірно мулистим дном. B літні місяці короп тримається на глибині від 2 до 5 м, на початку осені на глибині приблизно 10 м. Також його слід шукати в ямах, які бувають під обривами і крутоярами на вигинах річок.
Влітку, коли вода прогріта, короп часто виходить на мілководді. Йому подобаються ділянки водойму з невеликою течією або зі стоячою водою:

  • протоки
  • ставки і водосховища
  • озера і розливи
  • затоплені луги і поля

Але найбільш успішна ловля коропа відбувається в зарослих водоймах зі злегка каламутною водою, які короп любить найбільше.
Влітку короп піднімається до поверхні води, оскільки любить тепло. Ловити його в цей час можна на приманку, плаваючу у поверхні води. Успішна ловля коропа відбувається, коли є легкий вітерець. Коли сильний вітер — рибалка практично марна.

Короп дуже обережний і полохливий. Тому на березі треба зберігати тишу. Карпи — риби стайня і, якщо коропа сполохати різким звуком, то місце підгодовування покидає вся зграя. Перед тим як почати риболовлю на коропа, потрібно досліджувати дно:

виміряти глибини на водоймищі за допомогою маркера

У пошуках їжі короп рухається поблизу кордону донних схилів. Якщо не використовувати маркера, місце проживання коропа можна визначити таким чином: перед тим як короп відправляється на годівлю, риба шумно викидаються на поверхню, над своїм місцем стояння, донними ямами.

Чим прикормлюють коропа?

Карпа обов’язково потрібно підгодувати, тому що ця риба ловиться тільки на підгодованих  місцях. Швидко звикає до всякого нового корму. Тому підгодовувати коропа треба тим, на що збираєтеся ловити. Бажано встигнути прикормити коропа до темряви.
Найкраще підгодовування це гранули спеціального рибного комбікорму. А взагалі, короп однаково полюбляє рослинний і тваринний корм. Це може бути різні варіанти зернової суміші

  • варять разом кукурудзу, горох, перловку
  • макухи, шрот, зерно, борошняні відходи

Можна використовувати консервовану кукурудзу. Перловку варять окремо, тому що швидко розварюється. Використовують підгодовування, з додаванням какао і смаженим товченим арахісом.
Навесні й на початку літа в якості наживки короп любить червоні насадки — гнойового хробака і мотиль. З настанням спеки влітку, можна також використовувати білі насадки: опариш і рослинні насадки. Останні роки стало популярно ловити коропа на бойли. Бойл — це варені борошняні кульки з різними добавками. Бойл однаково придатні для підгодовування і для насадки. Їх можна купити або зварити самому.

Прикормка розкидається навколо передбачуваного місця лову в радіусі 3-4 метри. Прикормку формують у вигляді кульок діаметром 5-6 см. Прикормка повинна бути в’язкою, щоб при забросі вона не розбивалася об воду. Бойл в підгодовування додавати обов’язково, щоб привчити до них рибу. Закидають підгодовування рукою або рогаткою.
Короп виходить годуватися з вечора, продовжує всю ніч і до 7-8 годин ранку.

Добавить комментарий